Způsobí mi pití absintu halucinace?

Jednoznačně ne!

V dnešní době je velmi snadné podlehnout falešnému mýtu o halucinogenním účinku absintu. Tomuto mýtu dali vznik lidé, kteří jsou naprostými neinformovanými hlupáky anebo těmi, kteří sice tvrdí, že měli halucinace, ale jak se později prokázalo, byly způsobené přítomností jiné látky v těle. Absint neobsahuje absolutně žádné psychoaktivní složky (v porovnání s LSD, THC a dalšími).

Po požití absintu můžete klidně absolvovat test na drogy (samozřejmě úspěšně), za předpokladu, že test není postaven na vyhledání látek, z kterých se absint vyrábí. Ten je však vyráběn z naprosto legálně dostupných surovin, takže se opět není čeho bát. Pokud byste přece jen přes test na drogy neprošli, není chyba v absintu, ale v nekompetentnosti toho, kdo vás testuje.

Je možné nalézt bohaté popisy halucinogenních zážitků (polibků múz) způsobených pitím absintu v literatuře 19. století. Z valné většiny se jedná o díla básníků a ti jak známo mají sklony k zveličování. Existují i ódy na božské vlastnosti whisky a piva. Také existují tisíce a tisíce básní o víně. Jistě chápete, kam tím míříme.

Zpět do rubriky 3. Důsledek | Zpět na otázky a odpovědi

© 2010 Český absintový almanach, zdroj informací o pravém absintu s laskavým svolením Oxygénée vytvořil Martin Žufánek a Absinthe Mafia